O nás

SKI RUN TEAM Čakovice vznikl původně jako lyžařský kroužek.
Naším cílem byla celoroční příprava na zimní lyžařské závody. Posilování, zlepšování fyzičky, dynamické a statické síly atd... Postupným vývojem dětí z teamu, kdy jsme se zúčastňovali běžeckých závodů a šlo nám to velmi dobře, jsme přešli i na běh... 

V současné době jsou atletické a OCR aktivity naší hlavní náplní.
OCR - závod na překážkové trati

Jsme sportovní tým/kroužek složený z dětí, které rády sportují.

Naše tréninky jsou převážně venku. Pohyb a aktivní pobyt na vzduchu je nedílnou součástí dětských, ale i dospěláckých tréninků. 
Trénujeme za každého počasí :))

Snažíme se vše, co děláme, dělat pořádně :) 
Věříme, že umíme vytvořit takový trénink, který děti nejenže posouvá ve vlastních výkonech dopředu, ale také je baví. Důležitou součástí je také kolektiv, vzájemné podporování se a tak nezávodíme a cíleně nepřekonáváme výsledky teamových dětí, ale výsledky našich vlastních. 


Ze závodů vozíme medaile, poháry, ceny, trofeje..... To je, řekněme si to upřímně, pro děti asi ta největší motivace. 
Poznámka Michala - Ano, ze závodů vozíme medaile, případně krásná umístění, ale není to prvořadé, důležité je vidět, že děti to baví a zároveň je u nich vidět progres. Progres dětí je ale důležitý zejména pro mě, neb mám závodního a vítězného ducha

Inline, cyklistika, lezení, koloběžky, běžecké a sjezdové lyžování, skialp,  paddleboard a plavání jsou doplňkovou aktivitou k našim tréninkům. 
Pořádáme jednorázové lekce, vyjížďky aj.. Na vše je možné se přihlásit :) 

V neposlední řadě jsou naše aktivity skvělým doplňkovým či kompenzačním sportem k jednostranně zaměřeným sportům, ale i k jakémukoli sportovnímu či nesportovnímu koníčku/kroužku. 


OCR z Wiki

OCR -  obstackle course racing je sport, ve kterém musí soutěžící, který cestuje pěšky, překonávat různé fyzické výzvy v podobě překážek. Na běžeckých tratích se často kombinují běhy po blátě a stezkách,  lezení po stěnách, nošení těžkých předmětů, procházení vodními plochami, plazení se pod ostnatým drátem a skákání ohněm. Mnoho překážek je podobných těm, které se používají při vojenském výcviku, zatímco jiné jsou jedinečné pro překážkové dostihy a během kurzu se používají k testování vytrvalosti , síly, rychlosti a obratnosti.

Trasy se liší v vzdálenosti a obtížnosti. Organizátoři povzbuzují sportovce všech typů k účasti na závodech, které se obvykle nacházejí na sportovních stadionech, v lyžařských střediscích, městech a parcích. 

Závody: 
Závody jsou rozděleny do kategorií dle věku dítěte. 
Jsou závodní trasy a rodinné

Závodní trasu musí děti absolvovat samy
Rodinou trasu běží vždy dítě s rodičem (či jiným doprovodem) 

Pro Juniory a dospěláky 
Závodní trasa a nebo FUN 

FUN - na trati si závodníci mohou pomáhat a nejsou tam hendikepy, takže trať vhodná pro začínající OCR závodníky nebo rodiče, kteří si chtějí takový závod vyzkoušet a nemají ještě tolik zkušeností. 


Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky